Aktualności

3 czerwca 2015

20 Targi Gospodarcze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Niepubliczne Przedszkole nr 2 im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży po raz pierwszy wzięło udział w Chodzieskich Targach Gospodarczych. Prezentowaliśmy naszą działalność na rzecz dzieci naszego miasta oraz powiatu. Dziękujemy wszystkim , którzy tak licznie przybyli na nasze stoisko zapoznać się z ofertą usług prowadzonych przez placówkę, a jest ich naprawdę sporo. Ogromnym uznaniem jest dla nas otrzymanie I WYRÓŻNIENIA w kategorii najlepszy produkt, lub usługa – za działania skierowane na rzecz dzieci niepełnosprawnych. II WYRÓŻNIENIEM dla naszego przedszkola jest otrzymanie nagrody „MAŁY DZWON” 20 Chodzieskich Targów Gospodarczych w kategorii najlepsza Promocja. Dziękujemy wszystkim którzy dostrzegli nasze ogromne działania na rzecz dzieci.

Response code is 404
30 kwietnia 2015

Współorganizowanie V Olimpiady Przedszkolaków ,,Przedszkolacy na start” (ufundowanie nagród, medali)

P4290131

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola nr 2 im. Szewczyka Dratewki dnia 29 kwietnia wzięły udział już w V Sportowej Olimpiadzie  „Przedszkolaki na start” zorganizowanej wspólnie z rodzicami, tym razem dzięki uprzejmości Pana dyrektora Jarosława Frankowskiego w hali Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży.  Każda z grup była innego koloru  reprezentując swoje państwo: Ukraina, Włochy, Anglia, Niemcy, Polska. Uroczystego otwarcia olimpiady dokonała Pani Dyrektor Aleksandra Żerko i Pan Dyrektor Jarosław Frankowski wraz z przedszkolakami.

Po wciągnięciu flagi olimpijskiej , zapaleniu znicza i odśpiewaniu hymnu przedszkolnego przyszedł czas na konkurencje sportowe, które poprowadził nauczyciel Miejskiego Gimnazjum Pan Tomasz Sędłak. W czasie rywalizacji wszystkie dzieci bardzo wspierał gość Olimpiady  Patron przedszkolaków – Szewczyk Dratewka  wraz z pomocnikiem Pszczółką. Wspólnej radości, kibicowaniu oraz sportowym okrzykom nie było końca. Mali sportowcy strzelali do bramki, rzucali do celu, pokonywali tor przeszkód  itp. Wszystkim sportowym wyczynom  towarzyszyły ogromne emocje.  Puchar przechodni w tym roku po emocjonującej dogrywce zdobyła GRUPA „Pszczółek” . Na zakończenie  Olimpiady wszyscy sportowcy otrzymali złote  medale , gry stolikowe ufundowane przez Zespół Brokerów Ubezpieczeniowych „Gołębiewska” Sp. Z o.o., oraz  niespodziankę – wyjazd całego przedszkola na wycieczkę do Ogrodów Botanicznych w Myślęcinku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka podarowaną Przez Fundację „Szewczykowe marzenia”.  Wszystkie dzieci składają ogromne podziękowania za pomoc w organizację tego wspaniałego przedsięwzięcia –  dyrektorowi Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży oraz  nauczycielom, rodzicom, sponsorom i oczywiście swoim wspaniałym paniom.

Response code is 404
11 grudnia 2014

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ!

WP_20141209_16_07_03_Pro

Ruszył coroczny przedszkolny kiermasz bożonarodzeniowy, który stał się tradycją naszego przedszkola. Można było nabyć ,,arcydzieła” spod rąk przedszkolaków, rodziców oraz pań z grup. Własnoręcznie zostały wykonane aniołki, choinki, świeczki, bałwanki oraz gwiazdorki, które pięknie przyozdobią świąteczną choinkę oraz stół. Dochód uzyskany podczas kiermaszu przeznaczony zostanie na Fundację ,, Szewczykowe marzenie”.

Jesteśmy wdzięczni za gest i wielkie serce!

Response code is 404
16 czerwca 2014

Pracownicy aktywnie włączyli się do organizacji paraolimpiady

3

To już kolejna Paraspartakiada organizowana przez PCPR z Chodzieży, na którą zostało zaproszone nasze przedszkole. Dzieci startowały  w takich konkurencjach jak rzut woreczkiem do celu, bieg na 250 m. oraz bieg na torze z przeszkodami.

Hubert Maciołek z grupy „Szewczyków” zdobył dwa medale: złoty oraz srebrny, natomiast Justynka Wylegała z grupy „Kaczuszek” jeden medal złoty. Dodatkowo dzieci otrzymały nagrody oraz słodkie niespodzianki. Czas między konkurencjami umilała dzieciom  młodzież z Fundacji ”Centrala Młodych”.

Response code is 404
16 czerwca 2014

Festyn rodzinny

W czwartek 12 czerwca 2014 roku w Niepublicznym Przedszkolu nr 2 im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży odbył się Festyn Rodzinny. Społeczność przedszkolna mogła skorzystać z licznych atrakcji.

Zorganizowano kącik kosmetyczny i fryzjerski, w których można było udoskonalić swoją urodę. Z kolei Gospoda u Szewczyka Dratewki zadbała o to, aby nikt z gości nie wyszedł głodny. Odbył się również pokaz karate w wykonaniu przedszkolaków oraz pokaz motorów i militariów. Podczas imprezy zaprezentowano kroniki grupowe i książki napisane przez przedszkolaków i ich rodziców, które rozdano w formie prezentu. Na koniec imprezy wjechała Straż Pożarna. Dzieci mogły zobaczyć wóz strażacki i orzeźwić się pod fontanną z wody. O liczne zabawy i konkursy zadbała Grupa „T” z Królem Julianem na czele. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za fantastyczną zabawę i zapraszamy za rok.

29 maja 2014

Wyjątkowy Dzień Dziecka

DSC01360

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola nr 2 w Chodzieży im .Szewczyka Dratewki wybrały  się z okazji swojego święta do Teatru Animacji w Poznaniu na przedstawienie pt. ,,Wąż’’.

Przedszkolaki poznały przyjaźń ,która za pośrednictwem bratniej duszy pomoże rozwiązać najtrudniejsze sprawy oraz o tym ,że najważniejsze to zaakceptować siebie ,takim jakim się jest. Młoda widownia okazała się niezwykle wdzięczna .Z uwagą i skupieniem wpatrzona w aktorów i w treść przedstawienia .Niektóre  z nich  miały okazje gościć –często po raz pierwszy w  życiu-w prawdziwym teatrze i uczestniczyć w spektaklu. Najstarsze grupy odwiedziły  Cytadelę poznańską zwiedzając zabytkowe maszyny militarne. Ten dzień był dla nich prawdziwym przeżyciem. Pozostało miłe wspomnienie z pamiątkowymi zdjęciami oraz z bagażem nowych doświadczeń.

Response code is 404
17 kwietnia 2014

Kiermasz wielkanocny

3

Na kilka dni przed Wielkanocą w naszym przedszkolu zorganizowany został Kiermasz Wielkanocny. Na specjalnie przygotowanym stoisku znalazły się różnego rodzaju ozdoby świąteczne: pisanki, koszyki,  koguty itp. wykonane przez przedszkolaków, rodziców i  pracowników przedszkola.

Kolorowe ozdoby świąteczne wyjątkowe, niepowtarzalne i robione ręcznie cieszyły się dużym powodzeniem wśród całej społeczności przedszkolnej. Dochód z kiermaszu całkowicie został przekazany na rzecz Fundacji ,,Szewczykowe Marzenia’’ przy Niepublicznym Przedszkolu nr 2 w Chodzieży.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie, pomoc, i udział w kiermaszu.

Response code is 404

Nasi sponsorzy

iglotex
apteki_dr_optima
habenda
IL-PAK
kraina_zabawek
lazienki_chodzieskie
nadlesnictwo_podanin
nowa_czarka
ogrody_smaku
adwokacka
rolhand
sila_przekazu